УРОК ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. Лінзи. Оптична сила лінзи. Побудова зображень, що дає тонка лінза.
Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)
Тема уроку: |
Лінзи. Оптична сила лінзи. Побудова зображень, що дає тонка лінза | |
Дидактична мета уроку: |
Розширення та поглиблення знань учнів про явище заломлення світла та використання цього явища в оптичних системах. Формування понять про різні типи лінз, їх оптичні властивості. Формування знань про формулу тонкої лінзи та початкових навичок побудови зображень, що дає тонка лінза. | |
Розвивальна мета уроку |
Розвиток аналітичного та логічного мислення, формування наукового світогляду та прагнення до пізнання навколишнього світу. | |
Тип уроку : |
Урок вивчення нового матеріалу | |
Технічні засоби: |
Комп'ютер, мультимедійний проектор , дошка для моделювання ходу променів. | |
Обладнання: |
Лінзи розсіювальні та збиральні, екран, резервуар з водою, джерело світла. | |
Демонстрації: |
Хід променів у лінзах Утворення зображень за допомогою лінз Графічні завдання (слайди) Відеоматеріали | |
Структура уроку : |
1. Організаційна частина |
- 1 хв. |
|
2. Вибіркова перевірка домашнього завдання |
- 5 хв. |
|
3. Актуалізація опорних знань учнів |
- 5 хв. |
|
4. Вивчення нового матеріалу |
- 20 хв. |
|
5. Закріплення нового матеріалу |
-10 хв. |
|
6.Підсумки уроку |
- 2 хв. |
|
7. Домашнє завдання |
- 2 хв. |
Хід уроку |
1. Організаційна частина
Перевірка відвідування учнями уроку, перевірка наявності зошитів, підручників тощо. Оголошення теми та плану уроку.
2.Вибіркова перевірка домашнього завдання
2.1. Перевірка засвоєння теоретичного матеріалу.
Рис.1
?- Чому виникає заломлення світла?
?- У чому полягає закон заломлення світла?
2.2. Перевірка виконання завдання № 150 [ 2].
3. Актуалізація опорних знань учнів
3.1.Фронтальна бесіда.
?- Що таке світловий промінь? Як він позначається графічно?
?- Що таке світловий пучок?
* За даними рис.2 охарактеризувати світлові пучки та середовище, в якому поширюється світло.
3.3. Формування мотивації до вивчення нової теми.
?- Пригадайте, чи зустрічали ви термін «лінза»? Чи знаєте ви, навіщо нам потрібні лінзи?
* Перегляд відеофрагменту «Лінзи».
4. Вивчення нового матеріалу
* До конспекту учнів
Назва теми : «Лінзи. Оптична сила лінзи. Побудова зображень у лінзах»
4.1. Основні елементи лінзи. Типи лінз.
* Прочитати текст підручника[1, С.150] і знайти відповіді на наступні запитання:
? - Що таке лінза?
? - Які лінзи називають опуклими, а які увігнутими?
? – Яку лінзу можна вважати тонкою?
# Ознайомлення із зовнішнім виглядом та дією опуклої та увігнутої лінзи ( індивідуальна робота учнів.)
* До конспекту учнів
Лінза – це прозоре тіло, обмежене сферичними поверхнями.
Лінзи бувають опуклими та увігнутими.
Лінза є тонкою, якщо її товщина << R.