Тема: Поняття нульової величини
Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)
Тема: Поняття нульової величини
Мета: познайомити дітей з нульовою величиною, довести,що існує нульова величина. Вдосконалювати розв’язування задач, застосовуючи переставний закон додавання. Розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу. Виховувати інтерес до уроків математики.
Тип уроку: розв’язування часткової задачі
Обладнання: ”математичні будинки”, цифри, схеми.
Хід уроку.
I. Організаційна частина1. Перевірка готовності дітей до уроку
- Який настрій у вас? Покажіть виразом обличчя. Усміхніться самі до себе, до мене, поділіться гарним настроєм з товаришами. За виразом обличчя я бачу, що з вами все гаразд. Я дуже хотіла б, аби такий настрій був у нас усіх до кінця уроку.
II. Створення ситуації успіху.
1. Усний рахунок.
Фронтальна робота
а) порахувати числа;
від 0 до 7, від 4 до 9, від 9 до 12, від 11 до 20.
б) назвати „сусідів чисел”
1,7,10,18,20
в) Гра „Сніжні кульки”
- Діти загадують приклади на додавання та віднімання в межах 10 і кидають кульку, зроблену з паперу, один одному. У кого кульок буде найбільше, той і виграв.
Індивідуальна робота
а) заповнити „математичні будинки”
- „Заселіть жителів” будинку на етажі, але за умовою, що в першому будинку буде не більше шести жителів на етажі, в другому – не більше десяти, а в третьому – не більше дев’яти.
2. Хвилинка каліграфії
- Розв’яжіть задачу - жарт, а відповідь до задачі і буде нашою хвилинкою каліграфії.
Задача - жарт
Коли господар вийшов у садок із рушницею, з одного дерева впало 4 сусіди, а з другого – 3 сусіди. Скільки всього сусідів упало з дерев? (7)
- Чому вчить ця задача?
- Хвилинка каліграфії число 7.
3. Розв’язування задачі (групова робота)
- Оберіть правильну схему до задачі - жарт і розв’яжіть її.
Задача - жарт
Якщо в каструлю з 5 літрами супу вкинути м’яча -1 літр супу вихлюпнеться , а потім, ще раз вкинути. Скільки літрів супу залишиться в каструлі?