Тема: Множення багатоцифрового числа на одноцифрове.
Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)
Тема: Множення багатоцифрового числа на одноцифрове.
Повторення вивченого матеріалу.
Завдання: повторити та узагальнити вивчений матеріал з теми
«Множення багатоцифрового числа на одноцифрове»;
Мета: продовжувати формувати вміння розв’язувати задачі;
обчислювальні навички;
розвивати увагу, мислення, математичне мовлення;
формувати комунікативні, інформаційні компетенції та
компетенції саморозвитку й самоосвіти особистості;
виховувати колективізм, дружні стосунки між учнями.
Обладнання:запис на дошці, годинники з буквами, картки з
завданнями для учасників конкурсів, підручники, призи для
переможців
План уроку
1. Організаційний момент – 1 хвилина
2. Вступне слово вчителя – 1 хвилина.
3. І конкурс. Розминка – 7 хвилин.
4. ІІ конкурс. Кращий математик – 5 хвилин.
5. ІІІ конкурс. Зупинка «Задачі» – 7 хвилин.
6. Фізкультхвилинка – 3 хвилини.
7. ІV конкурс. Конкурс капітанів – 5 хвилин.
8. V конкурс. Естафета команд – 6 хвилин.
9. Підсумки КВК. Нагорода переможців – 2 хвилини.
10. Домашнє завдання – 2 хвилини.
Хід уроку – КВК
1. Організаційний момент
Проголошується девіз уроку: «На шляху поспішай, але з відповіддю не помились».
Діяльність вчителя: поділяє клас на дві команди.
Діяльність учнів: команди обирають собі капітана і добирають назву команди.
2. Вступне слово вчителя
Сьогодні у нас буде незвичайний урок – урок КВК. Ви будете змагатися і показувати свої знання з теми «Множення багатоцифрового числа на одноцифрове». Також пригадаємо, які задачі ми навчилися розв’язувати, подивимось як. Допомагайте один одному і не підводьте свою команду. Бажаю вам успіхів.
3. І конкурс. Розминка
Діяльність вчителя: Зачитує завдання конкурсу.
Діяльність учнів: Представники команд працюють біля дошки. Всі останні учні самостійно записують відповіді на питання у свої зошити. Взаємоперевірка виконаних завдань.
За кожну правильну відповідь учасник конкурсу приносить своїй команді один бал.
Завдання до конкурсу.
1. Добуток яких двох чисел дорівнює кожному з них?
2. Збільш число 829 в тисячу разів.
3. Знайди четверту частину від числа 240.
4. Частка яких двох чисел дорівнює одному з них? Наведи два приклади.
5. Задумане число зменшили в чотири рази і отримали 7 тисяч. Яке число задумали?
6. Яке число менше 2700 у дев’ять разів?
7. Яке число треба поділити на сто, щоб отримати 769?
8. Зменш 6000 у десять разів.
9. Зменш 6000 на десять.
10.Збільш 9157 на сім сотень.
11.У скільки разів 300 менше ніж 1800?
12.Знайди частку чисел 0 і 286.
1. ІІ конкурс. Кращий математик
Діяльність вчителя: Роздає представникам команд картки з завданнями конкурсу. Слідкує за правильним їх розв’язанням.
Діяльність учнів: Представники команд (один учень на кожний приклад) працюють біля дошки, інші – у зошитах.
За кожне правильно виконане завдання команда отримує два бали.