Урок засвоєння нових знань
Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)
Материки Землі
Мета. Закріпити знання про глобус; продовжити формувати уявлення про види географічних карт, ознайомити з поняттям материк, з материками Землі та їх розміщенням на глобусі й карті півкуль; удосконалювати уміння користуватися картою півкуль та картою теплових поясів світу; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати допитливість, почуття дружби та взаємодопомоги, екологічну культуру.
Терміни і поняття (словник): материки, континенти, острів, півострів.
Обладнання: фізична карта півкуль, карта теплових поясів, глобус, презентація, підручники, робочі зошити. /Л.П.Хитяєва, Н.В.Діптан. – Х.: Веста: Видавництво «Ранок», 2009. – 64с.: іл.. + додат.(16 с.)/
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Форми навчання: індивідуальна, фронтальна, парна, групова.
Методи та прийоми: дослідницький, словесний, наочний, самостійної роботи, метод самоаналізу та колективної роботи.
Хід уроку
І. Оргмомент
Я люблю спостерігати
І новеньке пізнавати.
Будем працювать активно,
І всі разом - колективно.
ІІ. Основна частина уроку
1. Хвилинка спостережень за погодою (Синоптик у класному календарі природі відмічає позначками погоду і коментує для всіх:
– стан неба;
– t° повітря;
– сила і напрямок вітру;
– опади;
– інші явища природи.)
2. Перевірка засвоєння знань, умінь та навичок
І варіант (Метод «Незакінчене речення»)
1. Глобус – це … (модель Землі)
2. Лінії, які на глобусі з’єднують північний і південний полюси і проведені згори вниз, називаються … (меридіанами).
3. Лінії, які на глобусі проведені зліва направо, називаються … (паралелями).
4. Якщо поверхню півкуль зобразити на аркуші паперу, то отримаємо (карту півкуль).
5. Якими кольорами позначають сушу на карті і глобусі? (Коричневий, жовтий, зелений).
6. Масштаб карти (або глобуса) — це число, яке показує…(у скільки разів зменшено або збільшено справжні розміри предметів і відстані між ними).
ІІ варіант (Тести)
1. Як називається карта, на якій зеленим кольором позначені рівнини, жовтим – височини, синім – моря?
а) Географічна; б) фізична; в) контурна.
2. Уявіть карту і визначте, в якій стороні знаходиться схід.
а) праворуч; б) угорі; в) ліворуч; г) унизу.
3. Що позначають на карті точкою?
а) Гори; б) річки; в) населенні пункти; г) озера і моря.
4. Яким кольором на карті позначають найвищі гори?
а) Темно-коричневим; б) коричневим; в) червоним; г) темно-синім.
5. Що позначають на карті синім кольором?
а) Гори; б) низовини; в) водойми.
6. Що таке карта?
а) Зображення земної поверхні в кольорі;
б) зображення земної поверхні за допомогою умовних знаків;
в) зменшене в багато разів зображення на площині всієї поверхні Землі або її частин за допомогою масштабу та умовних позначок.
1. Хвилинка еколога (2 учні за опорою «Я вважаю…»)
- Чому Землю називають блакитною планетою?
- Чому Землю називають зеленою планетою?
2. Актуалізація опорних знань
- Що ми зображуємо на карті і глобусі?
3. Оголошення теми та мети уроку