Правила поведінки під час пожежі. Якщо пожежа у сусідів.
Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)
Правила поведінки під час пожежі. Якщо пожежа у сусідів.
Мета: розширити знання учнів про причини та наслідки пожежі, навчити дітей правильно діяти під час пожежі, розвинути навички самозахисту під час пожежі у сусідів, розвивати мислення, мовлення, творчі здібності, виховувати повагу до професії пожежника, почуття відповідальності.
Обладнання: плакати, малюнки, виставка книг, картки, вогнегасник.
План уроку
1. Організація класу – 1 хв.
2. Повторення вивченого – 7 хв.
3. Актуалізація опорних знань – 5 хв.
4. Вивчення нового матеріалу – 13 хв.
5. Закріплення вивченого – 10 хв.
6. Підсумок уроку – 4 хв.
Хід уроку
І. Організація класу
Учитель. Дзвоник всім нам дав наказ
До роботи взятись враз!
Розпочнемо свій урок,
Тож назад не зробиш крок.
Будем ми трудитись гарно,
Не мине й хвилини марно.
ІІ. Повторення виченого
Учитель. Зараз ми повторимо вивчене на минулому уроці
Робота в групах
Перша група – вибрати предмети із класної аптечки, необхідні для надання першої допомоги при опіках. (Предмети: йод, дитячий крем, Пантелон, косметичний крем).
Друга група – вибрати предмети, необхідні для надання першої допомоги при порізах. (Предмети: перекис водню, йод, зеленка, косметичний крем, бинт, пластир).
Третя група – отримує картку, прочитавши яку, треба визначити, коли так діяти – промити перекисом водню. У жодному разі не промивати водою. Обробити зеленкою або йодом. Забинтувати ушкоджене місце або заклеїти бактерицидним пластирем (перша допомога у випадку порізу).
Четверта група – визначити, коли так діяти
- Облити холодною водою до повного припинення болю.
- Не змащувати поверхню олією, жиром (Перша допомога у випадку опіків)
Індивідуальне опитування
Учитель. Троє дітей отримує творче завдання
Перша дитина – довести нам, що кухня є найнебезпечнішим місцем у квартирі.
Друга дитина – використовуючи малюнки на дошці, розповість нам про основні правила безпечної поведінки у побуті.
Третя дитина – пофантазуй, як би ти облаштував кухню, щоб в ній було зручно і безпечно.
Релаксаційна пауза.
Заплющіть очі. Розслабтеся. Пригадайте собі щось приємне. Відчуйте, як ваше тіло набирається сил. У вас гарний настрій. Розплющіть очі, посміхніться.
ІІІ. Актуалізація упорних знань.
Учитель. Чому на урок я принесла півника? (Відповіді дітей – у давнину пожежу називали «червоним півнем».) Далі вчитель звертає увагу дітей на зображення вогника, а над ним – хмарка.
Учитель. Протягом уроку нам треба добре попрацювати, щоб за допомогою крапель (краплі отримує кожна група) загасити вогнище.
Гра «Мікрофон»
Вчитель. Поміркуємо, вогонь – друг чи ворог? (Відповіді дітей)
«Статистичне бюро»
- Щороку у світі трапляється близько 5 млн. пожеж.
- В Україні щодня трапляється близько 120 пожеж.
- З початку 2008-го року на території Луганської області зареєстровано 2991 пожежа, на якій загинула 41 людина, з них три дитини.
З початку 2008-го року на території Краснодонського району зареєстрована 21 пожежа, в м. Краснодоні – 7 пожеж.